מעקות

מעקות

מעקות הם מסוג הדברים שמאוד שימושיים לנו כל הזמן בחיים, אך בשל הפיכתם למובנים מאליהם – איננו מקדישים לכך מספיק חשיבות. חשיבות התקנת מעקות בבית היא עצומה, אך לא רק ההתקנה די בה – אלא ישנה גם החשיבות לבחור את סוג המעקה הנכון והמתאים ביותר הן מבחינה בטיחותית והן כתוסף נוי לבית.

מעקות משמשים אותנו בכל מיני חלקים בבית – גרם מדרגות – תוכלו לדמיין את עצמכם עולים או יורדים במדרגות ללא השימוש במעקה? אפילו אותם אנשים שאינם באמת משתמשים במעקה, אילולא היה שם – הפסיעה על המדרגות הייתה פחות נוחה ובטיחותית אף להם בהרבה! מלבד גרמי מדרגות, מרפסת ללא מעקה היא כמו אדם ללא בגד – לא ניתן למצוא מרפסת ללא מעקה בבית מסוים כשם שלא ניתן למצוא אדם ערום מהלך ברחוב, אלא אם כן אתם נוכחים באותו זמן בעיירה נידחת באפריקה – בה גם סביר להניח שלא תמצאו יותר מדי מרפסות לבתים.

מוצרים שונים דוגמת בגדים, מאכלים וחפצים באים ויוצאים כל הזמן מהאופנה – אך מאז הומצאו המעקות, בשל הפונקציונאליות והשימושיות שכל-כך בולטים בהם – המעקה הוא מסוג הדברים שאף פעם לא יצאו ואף פעם לא ייצאו מהאופנה

רוב המעקות נעשים באמצעות מתכות שונות דוגמת ברזל. כמעט ולא נפוץ לראות מעקות שאינם עשויים מברזל כיוון שמעקות מותקנים קודם כל לשם הבטיחות ורק לאחר מכן לשם היופי החיצוני שבהם – אופן הייצור של המעקות הוא באמצעות פרזול וריתוך המתכת ועיצובה לפי התבנית – בשל כך, בעבר, המחיר ליצירת מעקות היה גבוה מאוד ורק עשירי העולם יכלו להרשות אותו לעצמם. אך כיום, בעקבות הטכנולוגיה המתקדמת והמתחדשת – פעולות אלו נעשות בקלילות ועל כן המחיר של המעקות ירד באופן דראסטי והם נפוצים ביותר ויותר מקומות.

מלבד מעקות ברזל או מעקות העשויים מסוגי המתכות השונים, ניתן למצוא גם מעקות מעוצבים העשויים משיש ומזכוכית וכמובן מעקות מעץ. התקנת מעקות מסוג זה יכולה להוסיף מראה מאוד יוקרתי לבית אך המעקות הללו פחות עמידים ושימושיים להסדר הבטיחותי.

ייתכן ודווקא שימוש במעקות ברזל יתאים יותר לביתכם, כיוון שדווקא המתכתיות המסוימת שהוא משדר יכולה להוסיף למראה הרב-גוני של הבית.


ביטחון ועיצוב ללא פשרות

8 + 4 =

050-6980582

09-7461801

maakotchen@gmail.com

המלאכה 18, אזור התעשייה רעננה, בניין סולל בונה, קומה א', ביתן 123

המלאכה 18, אזור התעשייה רעננה